Marcali Táncsics utcai Gombácska Óvoda korszerűsítése, bővítése

Kedvezményezett: Marcali Város Önkormányzata

Támogatás összege: 99 894 024 Ft

Tervezett befejezés dátuma: 2023.11.30.

 

A projekt keretében megvalósuló tevékenységek célja az óvodai ellátás területi különbségeinek csökkentése a Marcali Gombácska Óvoda infrastrukturális fejlesztése révén az esélyegyenlőség elvét szem előtt tartva. Ennek érdekében az óvodai szolgáltatások minőségi fejlesztését tervezzük a meglévő férőhelyek fejlesztésével és digitális fejlesztő eszköz beszerzésével. A projektben férőhely bővítést nem tervezünk.

Az óvoda épülete fejlesztésre szorul, szükség van a fűtés korszerűsítésére, a nyílászárók cseréjére, a mosdók korszerűsítésére, a belső terek átgondolására, a tetőszerkezet korszerűsítésére. A csoportszoba alapterülete 43,5m2, mely ideálisan 20 fő, maximum 25fő kisgyermek befogadására alkalmas – a Magyar Szabvány MSZ 24203-1 Oktatási intézmények tervezési előírásai 2007, valamint a 19/2002. (V. 8.) OM rendelethez a közoktatás nevelő és oktató intézményei tervezési előírásai alapján. A csoportszobákban lévő fűtőtestek nagy helyet elfoglalva a térben, leszűkítik a gyermekek játszó tereit, a létszámhoz képest az alapterület a bútorokkal együtt nem igazán tágas, zsúfoltság érzetét keltik, mely befolyásolja a gyermekek idegrendszerének működését.

 

A projekt keretében tervezett tevékenységek:

 

Önállóan támogatható tevékenységek:

1. Meglévő telephely fejlesztése:

- a meglévő épület és helyiségek felújítása, korszerűsítése,

- az épület és helyiségeinek átalakítása,

- a meglévő épület és helyiségeinek bővítése,

- az udvar és játszóudvar felújítása.

2. Eszközbeszerzés: Digitális Okosjáték óvodásoknak fejlesztő eszköz beszerzése.

 

Kötelezően megvalósítandó tevékenységek:

  1. Akadálymentesítés

A fejlesztés keretében projektarányos akadálymentesítést valósítunk meg, az épület rendeltetésszerű használatához szükséges számú, az előkertben kialakításra kerülő parkolóban 1 db akadálymentes parkolót alakítunk ki, melyből az épület akadálymentes megközelítését térkő burkolatú járdán keresztül biztosítjuk. Az épület áthelyezett főbejáratát akadálymentesítjük, új akadálymentes vizesblokkot alakítunk ki.

  1. Energiahatékonysági és a megújuló energia felhasználás bővítése szempontok érvényesítése

A fejlesztés keretében az épület lapostető felületéri egy 5 kVA teljesítményű inverterből és 14 db 415 Wp teljesítményű napelem panelből álló, 5,81 kWp összteljesítményű fotovoltaikus rendszer tervezünk telepíteni.

Az óvoda épületének felújítása során sor kerül a világítás korszerűsítésére, a HMV rendszer korszerűsítésére, az épület külső határoló szerkezeteinek korszerűsítésére (padló, tető, oldalfalak és lábazat), a nyílászárók cseréjére és a fűtési rendszer korszerűsítésére a Műszaki leírásban részletezett módon.

  1. Nyilvánosság biztosítása

A hatályos jogszabályokban meghatározott tájékoztatási és nyilvánossági kötelezettségeknek eleget teszünk, a projektről és a támogatásról az ott meghatározott módon és tartalommal információt nyújtunk a „Kedvezményezettek tájékoztatási kötelezettségei Plusz” c. útmutató és az „Arculati Kézikönyv Plusz” előírásainak megfelelően.

 

A támogatási kérelem 5 önállóan nem támogatható, választható tevékenységet tartalmaz:

- Tálalókonyha infrastruktúra fejlesztése

- Kerékpártámaszok kiépítése

- Parkoló-férőhely és akadálymentes parkoló-férőhely fejlesztés

- Megújuló energiaforrások kialakítása

- Kamera és riasztórendszer kialakítása

 


Nyomtatás