Hagyományteremtő szándékkal szervezte meg Dr. Mitache András osztályvezető főorvos a Somogy Megyei Kaposi Mór Oktató Kórház Dr. Szaplonczay Manó Integrált Kórházegységének dolgozói számára május 26-án a programot.
Marcali Napló
„Az, hogy az iskola – és benne a tanár – milyen volt, csak jó 10 évvel az iskola elvégzése után kezd kiderülni.” (Németh László)
Más településekhez hasonlóan, Marcaliban is sok idős ember problémája, hogy öregségére magára maradt az otthonában. Akármilyen odaadó szeretettel is veszik körül őket a gyerekek, messze vannak, rég kirepültek már a családi fészekből.
A Kossuth- és József Attila-díjas író, Lengyel József – aki elsőként adott hírt magyar nyelven a szovjet kényszermunkatáborokról – 1896. augusztus 4-én született Marcaliban. Apja, Lengyel Pál (1863-1913) gabona- és borkereskedő, édesanyja, Vitmann Janka (1872-1945) volt.
Előre leszervezett iskolai csoportok és spontán érdeklődők is bekapcsolódhattak abba az érdekes és különleges programba, ami június elején zajlott a Künzelsau téren és környékén két napon keresztül.
- Tagozatos iskola, különórák, szereplések, több órás gyaloglások mellett mire jutott még idő, mit tudott kínálni a korabeli Marcali egy kisfiúnak?